Je možné vzít si hypotéku na zateplení

Hypotéka je úvěrem, který má většina lidí spojený hlavně s koupí, nebo stavbou nemovitosti. Jsou ale i jiné možnosti jejího využití. Často se objevuje otázka, zda je možné vzít si hypotéku na zateplení. Pokud nad tím přemýšlíte, u nás nejdete odpovědi.

Americká hypotéka není problém

Nejprve je dobré začít produktem, kterým je americká hypotéka. Její specifikace jsou celkem zajímavé. To proto, že se jedná o neúčelový úvěr. Poskytovatelé nabízejí celkem vysoké sumy za příznivých podmínek, a to s jistotou, že je na konkrétním žadateli, na co peníze využije a za co je utratí. Nemusí to ani sdělovat, ani to nemusí dokládat. To znamená, že taková hypotéka na zateplení být použita stoprocentně může.

Jak je na tom klasická bankovní hypotéka?

Pojďme na klasiku, tedy na hypotéku bankovní a účelovou. Pokud se více ponoříte do podmínek a možností jednotlivých bank, zjistíte, že není problémkem pomocí hypotéky financovat třeba i rekonstrukce vašeho bydlení. A jelikož právě zateplení lze do této kategorii poměrně jednoduše napasovat, je odpověď i v tomto případě také kladná. Samozřejmě podmínky získání jsou stejné, jako když chcete stavět, nebo nemovitost kupovat. Bude prověřována vaše bonita, stejně jako bude nezbytné konkrétní nemovitostí i ručit. Na druhou stranu je to výhodnější volba, než klasické spotřebitelské, účelové nebo neúčelové půjčky.

Hypotéka na zateplení se může i vyplatit

Podívejme se na danou cestu i z finančního hlediska. Ano, jde o úvěr, u kterého přece jenom něco přeplatíte. Na druhou stranu zateplení může přinést výraznou úsporu na vytápění. Třeba i tisíce měsíčně. Dané úspory tak mohou z velké části pokrýt splátku hypotéky. Celková měsíční zátěž tak není o tolik větší, než když tisíce posíláte dodavatelům energií. Navíc zlepšíte kvalitu svého života, stejně jako zateplením zvyšujete i hodnotu samotné nemovitosti.

Publikováno: 16. 10. 2017

Kategorie: Hypotéky

Autor: Denisa Zábranská