Víme, na co si lidé nejčastěji půjčují

Určitě jste slyšeli o tom, že podle statistik je každý druhý Čech zadlužen. Bohužel tomu tak opravdu je. Češi si dnes půjčují i na hlouposti, stávají se na půjčkách dokonce závislí. I když pobírají poměrně slušný plat, nedokážou si dávat peníze stranou, aby se v budoucnu úvěrům vyhnuli. Jsou si moc dobře vědomi toho, že v případě potřeby jim půjčka bude schválena, a tak si s penězi zrovna nelámou hlavu. V souvislosti s tak vysokou mírou zadluženosti Čechů se nabízí otázka, na co konkrétně si lidé půjčují. Kvůli čemu jsou ochotni si půjčit, proč o půjčky žádají? My to víme!

Na co si Češi nejčastěji půjčují

Češi moc dobře ví, že půjčky tu pro ně jsou, a tak se po nich nebojí sáhnout, když zrovna chtějí nebo když potřebují. Podle průzkumů a také statistik si Češi nejvíce půjčují na bydlení, na což si berou bankovní hypoteční úvěry. Pokud si však nekupují bydlení, kupují si nová vozidla, respektive ojetá vozidla, na které si stačí vzít nebankovní půjčku. Zejména ke konci roku si Češi berou půjčky na vánoční nakupování nebo na zimní dovolené, na které si nestihli našetřit. Obecně na dovolenou si Češi půjčují, protože si nechtějí tento relax odepřít.

Jaké půjčky jsou nejoblíbenější

Sice víme, na co si Češi nejvíce půjčují, ale nevíme, o jaké půjčky je nejvíce zájem. Obecně lze říct, že vzrostl v posledních letech zájem o nebankovní půjčky, a to hlavně proto, že jsou snadněji získatelné. Na schválení úvěru se nečeká dlouhé týdny, společnosti nabízející nebankovní půjčky totiž nemají přehnané požadavky a podmínky, na základě kterých půjčku buď schvalují, nebo zamítají, jak je tomu v klasických a tradičních bankách. Kdybychom však měli být konkrétní, řekli bychom, že nejvíce atraktivní jsou rychlé půjčky online, jako je Razdva půjčka, nebo půjčky bez registru. Poměrně oblíbené jsou i půjčky do výplaty nebo půjčky na auto.

Publikováno: 30. 11. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Zábranská