Jak prakticky srazit úrok u hypotéky

U hypotéky je to stejné, jako u půjčky. Každý chce co možná nejvýhodnější produkt. Jak tedy srazit úrok u hypotéky, aby byl co možná nejnižší? Podívejte se na několik osvědčených tipů, které vám pomohou.

Než si hypotéku vezmete

Důležité je dobře vybírat. Vzhledem k objemu peněz může hrát roli i každá desetina. Dnes navíc při konkrétní poptávce získáte dokument, se kterým můžete do dalších bank, kde budete požadovat lepší nabídku. To je cesta, jak srazit úrok u hypotéky ještě před samotnou oficiální žádostí. Vyčleňte si pár dní, oběhněte banky a poté stačí uzavřít smlouvu tam, kde to bude opravdu nejvýhodnější.

Zaměřte se na to, jaká bude fixace hypotéky

I toto je možnost, jak srazit úrok u hypotéky. Když se mluví o fixaci, jde v praxi o zmrazení úrokové sazby. A to třeba na několik měsíců, na několik let, ale i na delší dobu. Roli zde hraje předpokládaný vývoj úrokových sazeb. U některých fixací se tak nabízejí úrokové sazby nižší, u jiných lepší. Ideální je nejenom najít ten nejlepší poměr, ale je vhodné zamyslet se i nad tím, zda chcete srazit úrok u hypotéky v současnou dobu, nebo ho chcete mít nízký za pár let, kdy budou sazby běžně stoupat.

Před koncem fixace kontaktujte svou banku

V podmínkách a také ve smlouvě se dozvíte, kdy vám končí fixace úrokové sazby, stejně jako se dozvíte i to, jaká bude její nová výše. To však neznamená, že na ni musíte přistoupit. Kontaktujte před koncem fixace banku a vyjednávejte, ve snaze budoucí úrokovou sazbu snížit. Naučte se argumentovat, ale i lehce vyhrožovat tím, že přejdete jinam.

Refinancování hypotéky je klasikou

Osvědčená možnost, která je stále velkým hitem. O co jde? O převedení hypotéky k jiné bance, která nabídne výhodnější úrokovou sazbu. U řady hypoték dokonce není problém provádět refinancování i několikrát, během platnosti smlouvy.

Publikováno: 04. 12. 2017

Kategorie: Hypotéky

Autor: Denisa Zábranská