jak rychle ukončit nepohodlnou hypotéku

Máte hypotéku a zjišťujete, že není zase až tak výhodná? Zajímejte se o možnosti, jak ukončit nepohodlnou hypotéku. Ne vždy je nutné spokojit se s něčím, co jste před několika lety sjednali na několik dalších desetiletí.

Kontaktujte svou banku

Ideální první krok, který vám doporučujeme. To proto, že právě vaše banka může velmi často nabídnout možnou úpravu, a tak nepohodlnou hypotéku změnit na takovou, která vám bude lépe vyhovovat a bude odpovídat současným podmínkám a možnostem. Proč? Jelikož nechce přijít o klienta. Je pořád lepší menší výdělek, než žádný. Proto svou banku oslovte s tím, že vám současná hypotéka nevyhovuje a rádi byste výhodnější možnosti. Odkazujte přitom na vývoj trhu, na její aktuální nabídku a pohrozte, že pokud vám nevyhoví, přejdete jinam.

Vydělejte více a doplaťte úvěr rychleji

Jednou z možností, jak se hypotéky co nejrychleji zbavit, je navýšit příjem domácnost. A to tak, že si najdete lépe placenou práci, nebo si ke stávající přiberete přivýdělek. Pokud vás láká vydělávání peněz online, určitě se zaregistrujte na pryard.com. Platforma propojuje inzerenty a tvůrce obsahu, při čemž oběma stranám šetří čas. Výše přivýdělku je úměrná vynaloženému úsilí. Přijít si můžete i na desítky tisíc korun měsíčně.

Jak na refinancování hypotéky?

Pokud si pohlídáte takzvanou fixaci a její konec, je refinancování hypotéky nejlepší cestou, jak se té nepohodlné a vyloženě špatné zbavit a jak naopak získat takovou, která bude velmi dobrá a kvalitní. Při refinancování jde o to, že se u současné banky hypotéka ukončí, a sjedná se nová, u banky jiné. Laicky je tento postup popisován jako převedení hypotéky jinak. Pozitivem nemusí být jenom zvýhodnění spojené s lepší úrokovou sazbou. Nezapomínejme ani na možnost úpravy délky splácení, stejně jako na možnost úpravy výše splátek.

Jak na předčasné splacení hypotéky?

Získali jste peníze? Potom je by měla být cesta spojená s ukončením hypotéky zcela jasná. A to taková, že ji předčasně splatíte. Pozor však na podmínky a výhodnost. Někdy se vyplatí i za cenu sankcí celou hypotéku doplatit, jindy je zase lepší každý rok vložit mimořádnou splátku v objemu 25 procent, která není nijak sankcionována. Hypotéku tak teoreticky ukončíte až za čtyři roky, což však může být velké plus. V konečném důsledku to byl hlavně krok, ve kterém jste se zbavili nevýhodné hypotéky.

Publikováno: 27. 10. 2019

Kategorie: Hypotéky

Autor: Denisa Zábranská