Hypotéky

jak rychle ukončit nepohodlnou hypotéku

Máte hypotéku a zjišťujete, že není zase až tak výhodná? Zajímejte se o možnosti, jak ukončit nepohodlnou hypotéku. Ne vždy je nutné spokojit se s něčím, co jste před několika lety sjednali na několik dalších desetiletí.

Kontaktujte svou banku

Ideální první krok, který vám doporučujeme. To proto, že právě vaše banka může velmi často nabídnout možnou úpravu, a tak nepohodlnou hypotéku změnit na takovou, která vám bude lépe vyhovovat a bude odpovídat současným podmínkám a možnostem. Proč? Jelikož nechce přijít o klienta. Je pořád lepší menší výdělek, než žádný. Proto svou banku oslovte s tím, že vám současná hypotéka nevyhovuje a rádi byste výhodnější možnosti. Odkazujte přitom na vývoj trhu, na její aktuální nabídku a pohrozte, že pokud vám nevyhoví, přejdete jinam.

Hitem poslední doby je refinancování hypotéky

Pokud si pohlídáte takzvanou fixaci a její konec, je refinancování hypotéky nejlepší cestou, jak se té nepohodlné a vyloženě špatné zbavit a jak naopak získat takovou, která bude velmi dobrá a kvalitní. Při refinancování jde o to, že se u současné banky hypotéka ukončí, a sjedná se nová, u banky jiné. Laicky je tento postup popisován jako převedení hypotéky jinak. Pozitivem nemusí být jenom zvýhodnění spojené s lepší úrokovou sazbou. Nezapomínejme ani na možnost úpravy délky splácení, stejně jako na možnost úpravy výše splátek.

Předčasné splacení hypotéky

Získali jste peníze? Potom je by měla být cesta spojená s ukončením hypotéky zcela jasná. A to taková, že ji předčasně splatíte. Pozor však na podmínky a výhodnost. Někdy se vyplatí i za cenu sankcí celou hypotéku doplatit, jindy je zase lepší každý rok vložit mimořádnou splátku v objemu 25 procent, která není nijak sankcionována. Hypotéku tak teoreticky ukončíte až za čtyři roky, což však může být velké plus. V konečném důsledku to byl hlavně krok, ve kterém jste se zbavili nevýhodné hypotéky.

Přidat komentář

Klikněte a pošlete komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *