Rychlá půjčka může zachránit váš domácí rozpočet

Dostali jste se do finančních problémů, protože jste špatně spočítali příjmy a výdaje na daný měsíc? Pokud jde o ojedinělou situaci, můžete jí vyřešit prostřednictvím rychlé půjčky. V tomto článku se dozvíte vše, co byste měli o specifickém finančním produktů vědět.

Co je to rychlá půjčka?

Rychlá půjčka je jedním z nejoblíbenějších finančních produktů v segmentu nebankovních půjček. Jedná se o krátkodobý úvěr ve výši několika tisíc korun, které poskytují nebankovní společnosti i méně bonitním žadatelům. Požadavky na schválení půjčky nejsou tak vysoké, jako v případě běžných bankovních úvěrů. Splatnost rychlé půjčky je krátká, obvykle se pohybuje v rozmezí jednoho měsíce. Smyslem rychlé půjčky je překlenutí kratšího časového období, většinou několika dní před výplatou. Někteří spotřebitelé však tento typ úvěru používají také na výhodný nákup. Například tehdy, když se v letáku objeví produkt za akční cenu, ale nemají k dispozici potřebný obnos. Na rychlé půjčce se přitom nemusíte přeplatit - stačí se poohlédnout po takzvané první půjčce zdarma. Někteří poskytovatelé nabízí zájemcům částku ve výši až několika tisíc korun bez jakéhokoliv navýšení. Bezplatnou půjčku lze obvykle využít pouze jednou v rámci první žádosti o půjčku u daného poskytovatele. Jednou z nejoblíbenějších je Zaplo.

Rychlá půjčka má i rizika a nevýhody

Krátkodobá půjčka se sice jeví jako perfektní nástroj, který lze kdykoliv využít při řešení nedostatku financí, nicméně i tento produkt má určitá negativa. Rychlost a dostupnost jsou vykoupeny vysokými úroky a poplatky (výjimkou jsou bezúročné půjčky). Vzhledem k tomu, že jsou rychlé půjčky poměrně drahé, je není vhodné využívat pravidelně. V případě dlouhodobých finančních potíží byste měli přehodnotit plánování svého rozpočtu a poohlédnout se po jiném řešení.

Publikováno: 09. 05. 2018

Kategorie: Půjčky a úvěry

Autor: Denisa Zábranská