Výhody eshopu ve WordPressu

Rozhodli jste se, že vytvoříte první firemní eshop, ale nevíte si rady, kde začít? V následujících řádcích vám rádi poradíme, jak na to. V první řadě je dobré si ujasnit, na jaké platformě vlastně váš eshop bude fungovat. Vhodným řešením je právě redakční systém WordPress, který za dobu své existence vytvořil pro uživatele přehledné a jednoduché prostředí. Ovšem WordPress není nejpopulárnější redakční a publikační platforma jen tak pro nic za nic. Vývojáři se plnohodnotně starají o neustálé vylepšování platformy, ale především o své uživatele. Připravili jsme si pro vás hned několik důvodů, proč postavit eshop ve WordPressu.

Redakční systém, který je zdarma

Základní služby platformy WordPress jsou opravdu zdarma. Ovšem počítejte s tím, že musíte platit doménu a hosting. Mimo jiné můžete rozšířit svou základní verzi a zakoupit prémiový obsah, jako jsou grafické šablony a pluginy - většinou za velmi přijatelný poplatek. Pro eshopaře jsou určeny tzv. WooCommerce pluginy, které platformu doplňují o množství funkcionalit uzpůsobených pro českou ecommerce.

Tisíce grafických šablon a pluginů

K dispozici máte širokou škálu grafických šablon a pluginů, které jsou zcela zdarma. Na WordPressu se jich nachází tisíce, tudíž si vyberou i náročnější uživatelé. Popřípadě můžete zakoupit některé z prémiových šablon či pluginů.

K dostání jsou i velmi specifické pluginy jako WooCommerce Zásilkovna pro napojení na síť odběrných míst oblíbeného českého dopravce.

Nejen plugin pro zásilkovnu, ale také další pluginy včetně WooCommerce iDoklad a Fakturoid  (pluginy pro integraci fakturačních systémů) a pluginy platebních bran GoPay a Comgate najdete na stránkách Toret.cz.

Jednoduchost a přehlednost

Není žádným tajemstvím, že běžnou publikaci ve WordPressu zvládne opravdu každý. Značný podíl na tom má intuitivní a přehledné prostředí platformy, kde vždy najdete, co hledáte. Pokud tvoříte vlastní eshop, blog či webovou stránku zajisté oceníte skutečnost, že si hravě poradíte i bez jakýchkoliv znalostí programovacího jazyka HTML/CSS.

Snadná instalace

Platformu zvládne nainstalovat i úplný nováček, lépe řečeno WordPress se spíše nainstaluje sám vám stačí jen odklikávat. Aby bylo vyhledávání pro uživatele, co možná nejjednodušší, tak můžete ke každému vybranému produktu přiřadit více kategorií, velikostí, barev a další.  

Publikováno: 10. 03. 2021

Kategorie: Praktické informace

Autor: Denisa Zábranská