Kde lze získat nebankovní hypotéku

Na trhu neexistují jenom bankovní hypotéky. Existují také nebankovní. Pokud jste byli jako žadatelé v bankách odmítnuti, je možné vydat se i touto cestou. Kde lze získat nebankovní hypotéku? Podívejte se na možnosti.

Oslovte konkrétní nebankovní společnost

Na trhu jich figuruje hned několik. Poznáte je poměrně jednoduše. Buď přímo inzerují, že vám mohou nabízet nebankovní hypotéky, nebo mohou inzerovat i to, že nabízejí třeba americkou hypotéku, nebo půjčku ručenou nemovitostí. V praxi může jít o jeden stejný produkt, spojený s vyššími částkami, stejně jako spojený s delší dobou splatnosti.

Pomoci mohou zprostředkovatelé půjček

V dnešní době není zase až takovým problémem oslovit je jednoduše online. Vyplníte informace o tom, kolik peněz potřebujete a na jak dlouho a počkáte, zda vám dokážou najít konkrétní nabídku. Pamatujte, že když budete mít zájem o milionové částky, nebudou vám nabízeny klasické spotřebitelské úvěry, ale budou vám nabízeny právě hypotéky. Obvykle můžete mít k dispozici i několik možností, ze kterých si lze pochopitelně vybrat tu, která vám bude nejvíce vyhovovat – výhodností, sumou, ale i splatností.

Využít lze také finančního poradce

V první řadě by měl být zkušený a měl by pracovat pro vás – nikoliv pro provizi. Pokud mu sdělíte, že je vaším cílem nebankovní hypotéka, můžete si být jisti, že vám ji najde. Na rozdíl od klasických online zprostředkovatelů vám může najít více možností, nebo se postará o lepší podmínky spojené třeba s výhodností, nebo s procesem vyřízení. I tudy vede cesta, jak na nebankovní hypotéku.

Poptejte se v okolí

Má někdo z vašich blízkých nebankovní hypotéku? Zeptejte se ho, jak ji získal a u koho. I takto, tedy na doporučení je možné získat kontakt na společnost, která může v mnoha směrech vyhovovat i vám samotným. Pamatujte však, že co získali vaši známí, nemusíte získat vy – a naopak.

Publikováno: 06. 11. 2017

Kategorie: Půjčky a úvěry

Autor: Denisa Zábranská